NIEUWSARCHIEF

16 maart 2018

Team 1 met 14 uit 7 kampioen tweede klasse OSBO

vlnr :John Remmerts,Stefan Brouwers,John v Ginkel,Marc Groenhuis,Hans Polman,Jan Delhaye. Niet op de foto Martin Weijsenfeld,Rob Leijser en invaller Wiely Martens.

UVS5-ET1   1-7

Het echte werk gaat beginnen.

Het zat er al enige tijd aan te komen, we zijn KAMPIOEN!

Deze laatste wedstrijd hadden we aan enkele bordpunten genoeg om promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen.

Stéfan B. sloeg 4 maal remise af om vervolgens zijn tegenstander eenvoudig te verslaan, Rob L. speelde een interessante wedstrijd en de vrede werd redelijk vroeg beklonken. Onze OSBO-topscoorder Marc G. (samen met John R.) had op bord 1 een heerlijke aanval opgebouwd en tekende voor het beslissende volle punt. Hans P. speelde remise en de overige borden werden winnend door ons afgesloten 7-1! Gemiddeld hebben wij onze wedstrijden met 6-2 gewonnen, dus de hoogste tijd om onze degens te kruisen met tegenstanders uit de eerste klasse.

Terugblikkend was onze eerste wedstrijd van het seizoen tegen het gelijkwaardige Ede cruciaal. Deze wedstrijd wonnen we met 5-3, waar een gelijkspel of nederlaag zeker tot de mogelijkheden behoorden.

Ambitie voor volgend seizoen is meedraaien in de middenmoot. Helaas heeft Rob L. (voorlopig) zijn laatste wedstrijd voor de Elster Toren gespeeld; i.v.m. zijn studie is hij verhuisd naar Wageningen. Rob is een talentvolle speler en daarnaast een prettig persoon, hopelijk keert hij nog eens terug bij de Elster Toren. Rob succes in Wageningen!

Gelukkig is Sjoerd v R. volgend seizoen weer te bewonderen in ons team.

John v G.

 

Onderstaand de persoonlijke scores:

T

Elster Toren 1

 Ro

N

W

Brd

 Rc

TPR

W-We

1.

Marc Groenhuis

1972

7

1

1713

2132

1.296

2.

John Remmerts

1924

7

2

1721

2140

1.520

3.

John van Ginkel

1870

7

6

3

1693

1998

+0.851

4.

MartinWeijsenfeld

1886

6

3

4

1634

1634

-1.763

5.

Stefàn Brouwers

1811

7

6

5

1656

1961

1.351

6.

Wiely Martens

1687

2

2

5.5

1724

2524

1.144

7.

Hans Polman

1781

7

6

1630

1735

-0.359

8.

Jan Delhaye

1705

6

4

7

1570

1693

-0.364

9.

Rob Leijser

1403

7

4

8

1427

1478

1.262

 

14 maart 2018

Team 2 ongeslagen kampioen in de derde klasse OSBO

 


Osbo ET 2-Veendaal 3-3

Als je maar lol hebt

Natuurlijk respecteren wij als schaakvereniging voor iedereen de waarborging van ieders privacy. Maar toch hier een foto van het winnende team en de namen van links naar rechts.

Martijn Vlootman, Jo Engels,Peter Bongers,Rob Knuiman, Rob Nieuwboer en captain Eric de Visser. Niet op de foto staat onze succesvolle invaller Henk Russens. Bedankt Henk.

De strijd in Veenendaal was eigenlijk al gestreden, want wij waren na de vorige ronde al kampioen. Maar toch wilden wij graag ongeslagen blijven en dus gingen we er tegen Veenendaal 3 vol tegenaan. Binnen ons team was er toch nog enige spanning, wie eindigt in onze klasse 3F als topscoorder. Rob N. stond er het beste voor, direct gevolgd met een half punt achterstand door Rob K.

Het wedstrijdverloop in het kort.

Peter kreeg de enige jeugdspeler als tegenstander en de anderen van ons team hielden dus opgelucht adem, wat later niet onterecht bleek, want het jonge talent profiteerde met wit van een openingsfoutje en maakte het daarna

met klasse af. 0-1

Martijn die in de OSBO tot op heden toch onder zijn kunnen speelde, zoals hij zelf zegt, rekende af met zichzelf en de tegenstander en trok de stand gelijk. 1-1

Bij Rob N. voltrok zich een groot drama. Met zwart speelde hij een goede partij , maar terwijl zijn buurman Rob K paprika chips uit een bakje verorberde

liet Rob zijn dame instaan en toen deze werd geslagen gingen de felicitaties naar zijn tegenstander. 1-2 . Alle kansen voor  Rob K om zijn droom te verwezelijken : topscoorder, kan hij de druk aan ...

Op bord 4 zat onze teamleider Eric, die en dat mag ook wel eens genoemd worden zich zeer goed van zijn taak heeft gekweten, weer eens als vanouds te schaken. Hij bracht zijn tegenstander zo in verwarring dat deze

vond dat hij ging verliezen en daarom na enig nadenken maar opgaf. Waarom, vroeg Eric, waarop een hele analyse volgde, maar Eric liet zien dat het allemaal nog wel mee viel. Maar goed het punt was binnen. 2-2

Bijkomstigheid was wel dat hierdoor Eric in het topscoordersklassement gelijk kwam met Rob N .

Op bord twee had Rob K. zijn chips al geruime tijd op en intussen had de organisatie van Veenendaal voor lekkere warme snacks gezorgd toen hem remise aan hoorde bieden. Na enig nadenken en consult met daarbij
de stelling van mij, Jo , erbij betrekkend werd dit niet aangenomen. Na nog wat geschaak bood Rob opnieuw remise en ditmaal werd dit wel geaccepteerd.2,5-2,5

En hierdoor eindigden 3 teamspelers met 5 punten als topscoorder in klasse 3F. Op de foto staan zij rechts.

Als laatste mijn partij. Met zwart ging ik vol in de aanval maar toen ik alles zo had om toe te slaan, verzonk ik in gepeins of de beoogde combinatie, te beginnen met inslag van paard op f2, wel zou doorslaan, want ik kreeg de eindstelling maar niet scherp voor de ogen. Bovendien bleek de tegenstander een goede verdediger. Noot, achteraf bleek dat die eindstelling  2 torens  tegen toren en loper zou hebben kunnen worden.

Ik koos voor de makkelijke weg, stukken werden afgeruild, en dat ging zo door tot  dame en wat pionnen. Ik gaf schaak met de dame , maar in tegenstelling tot Robs tegenstander zag mijn opponent te laat dat deze dame gratis geslagen  kon worden. Na opheffen van schaak  zag hij ook wat er gebeurd was en remise was een mooie uitslag.

Hilariteit rondom  maar wij hadden het wel gehad. 3-3.  Op naar de huldiging. Met een rode doos celebrations gingen we huiswaarts. Toen we Rob K thuis dropten was zijn doos al leeg.

Met dank aan de schaakclub uit Veenendaal voor de hartelijke ontvangst op deze door hun goed georganiseerde slotavond.

Toetan

 

Osbo

9 maart  2018

ET1  tegen SMB 2 op 8 maart 2018

Door Marc, verslaggever a.i.

Om klokslag 20:00 heette Martin van den Eijk iedereen welkom voor wat misschien wel eens onze kampioenschapswedstrijd zou kunnen worden. John van Ginkel ging op bord 3 na een Schotse opening voortvarend van start en veroverde al snel een boer en daarna nog een en kon na een geslaagde aanval als eerste een overwinning laten noteren. Ik speelde niet tegen hun gebruikelijke eerstebordspeler, die waarschijnlijk onder de indruk van mijn hoge ELO-rating (volgens mij leef ik royaal boven mijn stand) op een lager bord had plaatsgenomen. Zijn vervanger speelde uitstekend maar na een geweigerde BenOni (e3 i.p.v. d5, ach, wat jammer nou) wist ik met zwart met een kleine finesse in het middenspel hem een kwal te ontfutselen en dat was voldoende voor de winst. 2-0. Dat gaat de goeie kant op! Intussen had Rob L. met wit op bord 8 na duizelingwekkende verwikkelingen een kwal achterstand opgelopen maar met alle zwarte stukken nog op de onderste rij was er nog niets verloren. Uiteindelijk wist Rob er een remise uit te slepen. 2,5-0,5. Jan speelde met zwart een geweigerde Boedapester en kwam al snel mooi te staan met een pionnenfalanx van b7 tot en met e4. Helaas gaf zijn tegenstander uitstekend partij en moest ook Jan berusten in remise: 3-1.  Wiely, die inviel voor de met griep gevelde Martin, speelde weer eens een keer tegen VP. Na 2 eerdere woeste overwinningen, zie `partijen`, werd het deze keer een onWielyaanse overwinning door eerst één pion te snoepen, vervolgens ALLE stukken af te ruilen en met de extra pion rustig naar de overkant te wandelen. 4-1. Hans bood deze keer niet te snel remise aan, want dan zou hij dit verslag geschreven moeten hebben. Hierdoor zorgde hij wel voor de grootste verrassing van de avond door met wit hun topscorer uit te schakelen. Na dankbaar een pion in ontvangst te hebben genomen, stortte zwarts stelling al snel in elkaar en daar wist Hans wel raad mee. 5-1. Remmi speelde vervolgens remise in een eindspel met voor beide partijen K+2L+3pi. 5,5-1,5 Hiermee is Remmi van de 100% score af en verblijft hij nu weer tussen de gewone mensen. Zou er dan niemand van ET verliezen? Stefan liet met zwart na een onnavolgbare Stefan-opening iedereen hierover nog lang in onzekerheid maar in een eindspel met K+P+2pi tegen K+L+3pi en met de rug tegen de muur wist hij op Houdini-achtige wijze het vege lijf te redden: remise, dus alles bij elkaar 4x winst en 4x remise en dat betekent een eindstand van 6-2. Hiermee zijn we nog geen kampioen maar dat gaat er hoogstwaarschijnlijk wel van komen, want in de centrale eindronde hebben we nu nog maar 2 bordpunten nodig.

 

Osbo

10 december 2017

Elster Toren 2 zet Tornado 2 in code oranje op code rood

 

Op 8 december, het weer was code oranje omdat een hevige sneeuwstorm de Betuwe teisterde en Elst in het bijzonder, zouden we om half 8 aantreden tegen de Tornado 2. Ik besloot het kalm aan te doen in de sneeuwstorm. Het was goed dat Sinterklaas net van de daken was want anders had het weer de goedheiligman er wel vanaf geblazen.

Door mijn kalme rit kwam ik te laat wat in dit geval gecompenseerd werd doordat  Hans vergeten was de zaal te openen en de sleutel klaar te leggen. We konden dus pas later beginnen. 

De meeting tussen ons tweede en Tornado's tweede resulteerde al gauw in een code rood voor onze tegenstanders. Met mijn jas nog aan, de verwarming moest op gang komen, zag ik dat Martijn onze Vloot al snel aanvoerde. Met een schaakje kon hij inslaan op b7 en daarna de toren van zijn tegenstander gratis ophalen. Deze knokte daarna nog wat verder maar het werd toch al snel 1-0. Ook Jo had het naar zijn zin deze avond. Hij zette een zware koningsaanval op. Unstoppable voor zijn tegenstander en nog voor tien uur lag de 2-0 in het netje. Peter Bongers was intussen zijn oude vak aan het oppakken: les geven. Ditmaal in het schaken. Een kwalitatieve voorsprong werd rustig omgezet in een nog grotere kwalitatieve voorsprong. De tegenstander dacht er niet over op te geven. Maar ook deze S chaak M atch eindigde in een punt voor Elst: 3-0. Zelf speelde ik tegen een jeugdlid (Len Brands) met een Elo van 1150. Ik wist dat ik op moest passen want hij had 1 ½ uit 2, waaronder winst op toch een 1600 speler. Tot de 22e zet speelde hij erg goed. Ik kneep hem een beetje want jeugdleden hebben vaak een vertekende rating. Win je dan win je 2 of 3 ratingpunten maar verlies je dan moet je bij wijze van spreken het hele jaar winnen om het Elo verlies goed te maken. Hij speelde aanvallend en stond zeker goed, maar op de 26e zet kon ik toeslaan met stukwinst. Daarna ging hij te lang door. Vond ik niet zo erg want na het bord leeg gemaakt te hebben en een hoop flauwekul, o.a. promoveren tot paard (ja geef dan op) kwam het winnende punt er toch wel: 4-0.

Eric de Visser stond lange tijd in de verdrukking. Hij wist er nog wel een remise uit te halen: 4 1/2-1/2. Ook Rob Nieuwboer won zijn partij na een misrekening van Michel van Deursen in het eindspel. Hiermee was het dus 5,5- 0,5 geworden. We zijn weer een stap dichterbij het kampioenschap.

 

Rob4

 

 

 

5 december  2017

KNSB cup ronde 2 seizoen 17/18 .

Elster Toren (OSBO) - Waalwijk (NBSB)   2-2

Ronde: 2

Elster Toren (OSBO)

Waalwijk (NBSB)

 

Groenhuis , M.P. (Marc)

1937

Hoogendoorn , J.H.A. (Joost)

2330

½ - ½

Remmerts , J. (John)

1905

Sprangers , R. (Remco)

2236

0 - 1

Weijsenfeld , M. (Martin)

1901

Schreurs , W. (Wilbert)

2101

½ - ½

Ginkel van, J.M. (John)

1847

Sinnige , H. (Hans)

1827

1 - 0

Gemiddelde Rating:

1898

Gemiddelde Rating:

2124

2-2

 

Een prima prestatie. Marc  hield een fide meester op remise. En Martin Weijsenfeld dan: vorige Osbo wedstrijd verloren van een veel lager geplaatste speler haalt nu alles uit de kast met remise  tegen  200 elopunten hogere tegenstander.

Bij het vluggeren was het team uit Waalwijk te sterk.

 

18 oktober 2017 (gewijzigd)

 

KNSB cup ronde 1 seizoen 17/18 .

 

Verschil moet er wezen.

Moest eerder dit jaar het OSBO cup team 1 met 3 reserves aantreden in de finale van de OSBO cup tegen SMB1 en verliezen, toch zat daar nog een “prijsje” aan vast . We mochten nl. meedoen in de landelijke KNSB cup , een unicum voor de club. In een eerder artikel vroeg ik me in de slotzin al af wat er gebeurd zou zijn als we met het sterkste team in de finale waren gekomen. En wat schetst de verbazing, deze vraag werd beantwoord, want in de eerste KNSB ronde werd er geloot tegen ……. SMB 1 en nog sterker; ons voltallige  “echte” eerste  team wint !
Vanmorgen kwam het breaking nieuws al binnen van Marc en kort daarop volgde het korte maar krachtige verslag van John v G.

We hebben SMB 1 verslagen na vluggeren!!! 1-3.
Helaas kwam mijn tegenstander niet opdagen waardoor de druk op de overige 3 SMB-ers behoorlijk werd opgevoerd.
Marc speelde een uitstekende pot en behaalde een mooie remise.
Stefan werd in de reguliere partij langzaam van het bord gedrukt 1,5 - 1,5.
John R. stond de gehele partij ietwat minder maar ongelijke kleur van de lopers bood voldoende remisekansen. De tegenstander dacht dat hij moest winnen met beide K+T+L!?.
Het snelschaken verliep uitstekend, John R. won overtuigend 0-2, de tegenstander van Stefan zag dat ook en ging risicovol op de winst spelen en Stefan maakte daar prima gebruik van 0-3!!
Ook Marc speelde weer een prima partij en had zeker winstkansen, helaas zag hij een schaakje over het hoofd 1-3.De volgende wedstrijd spelen we thuis tegen
HSC Helmond of Waalwijk.”

Ronde:1 KNSB cup

SMB 1

Elster Toren 1

Score

Hatert van den, R. (Roy) (2117)

Groenhuis , M.P. (Marc) (1937)

½ - ½

Rijkschroeff , B.L. (Bram) (2033)

Brouwers , S.G.M.A. (Stefàn) (1805)

1 - 0

Hogenhout , R. (Ruben) (2002)

Remmerts , J. (John) (1905)

½ - ½

NO

Ginkel van, J.M. (John) (1847)

0 - 1 R

 

2 - 2

JohnvG