Startlijst competities
 seizoen 2019 - 2020
 
Nr Naam Grp Score WP Rating Intern W-Z TPR Gew Rem Verl
01 Marc Groenhuis A 0 0 2056   0 2056 0 0 0
02 Sjoerd van Roosmalen A 0 0 2010   0 2010 0 0 0
03 John Remmerts A 0 0 2003   0 2003 0 0 0
04 John van Ginkel A 0 0 1904   0 1904 0 0 0
05 Wim Gielen A 0 0 1902   0 1902 0 0 0
06 Stefan Brouwers A 0 0 1820   0 1820 0 0 0
07 Hans Polman A 0 0 1811   0 1811 0 0 0
08 Martin Weijsenfeld A 0 0 1810   0 1810 0 0 0
09 Wiely Martens A 0 0 1779   0 1779 0 0 0
10 Jan Delhaye B 0 0 1750   0 1750 0 0 0
11 Eric de Visser B 0 0 1667   0 1667 0 0 0
12 Jo Engels B 0 0 1654   0 1654 0 0 0
13 Rob Nieuwboer B 0 0 1626   0 1626 0 0 0
14 Peter Bongers B 0 0 1593   0 1593 0 0 0
15 René Reulink B 0 0 1450   0 1450 0 0 0
16 Henk Russens B 0 0 1241   0 1241 0 0 0
17 Jerry Tijssen B 0 0 1208   0 1208 0 0 0
18 Ton Overeem B 0 0 1162   0 1162 0 0 0

 

Reglementen schaakvereniging De Elster Toren

Versie 1-9-2019

 Hoofdstuk 1

Interne Competitie

Artikel 1

1.1 Het speeltempo is één uur en 30 minuten per persoon per partij+ 10 seconden per zet.

1.2 Jeugdspelers onder de 18 jaar (meetpunt 1 september) mogen afwijken van dit tempo.
          Hiervoor geldt voor beide spelers één uur per persoon per partij +10 seconden per zet.

 

Artikel 2

 Per speelavond waarop voor de interne competitie wordt gespeeld, wordt op de volgende wijze punten toegekend:

5 punten: een gewonnen partij (reglementaire winst)

4 punten: - het spelen van een externe partij 

                        - voor een speler die oneven is.

3 punten: een remise

2 punten: een speler is afwezig

1 punt: een verloren partij

0 punten: een speler is voor de 9e keer of vaker afwezig

 

Artikel 3

De indeling geschiedt volgens Zwitsers op punten.

3.1 Spelers spelen maximaal driemaal tegen elkaar met verwisselde kleuren.

3.1.1 Alleen indien indeling anders onmogelijk is, kunnen spelers een 4e keer tegen elkaar spelen.

3.2 Vanaf het begin van de tweede helft van het seizoen kunnen spelers een tweede keer tegen elkaar worden ingedeeld en, indien van toepassing, vanaf het begin van derde cyclus van het seizoen
kunnen spelers voor een derde keer tegen elkaar worden ingedeeld.

3.3 Tussen de onderlinge wedstrijden van twee spelers moeten altijd 4 ronden liggen.

3.4 De wedstrijdleider mag afwijken van lid 2 en 3 indien indeling anders niet mogelijk is.

 

Artikel 4

De eindstand wordt opgemaakt op basis van behaalde punten

4.1 Bij een gelijk aantal punten gelden achtereenvolgens de volgende criteria als beslissing over de volgorde in de eindstand.

1. Weerstandspunten

2. Onderling resultaat

3. Sonneborg- Bergerpunten

4. Het lot

4.2 Het clubkampioenschap kan niet gedeeld worden.

4.3 De hoogst geëindigde speler, met een rating aan het begin van het seizoen onder de 1750, wint het B-kampioenschap. De speler die het clubkampioenschap wint komt niet in aanmerking voor deze prijs.Het B-kampioenschap gaat dan naar de eerst volgende speler met een rating onder de 1750 aan het begin van het seizoen.

 

Hoofdstuk 2

Plaatsing voor externe teams

Artikel 5

5.1 De plaatsen 1 t/m 6 van het afgelopen seizoen, geven het recht om in het eerste team te spelen.

5.2 Indien een speler geen gebruikt maakt van dit recht, gaat het over naar de volgende hoogstgeplaatste speler, te beginnen bij nr. 7. Dit recht blijft overgaan tot er zes spelers gebruik van maken.

5.3 De volgende spelers hebben recht op een plaats in een team voor het volgende seizoen:

Bij 12 plaatsen: nummers 1 t/m 9

Bij 14 plaatsen: nummers 1 t/m 11

Bij 16 of meer plaatsen: nummers 1 t/m 13

5.4 Lid drie is niet van toepassing als er maar één team is.

5.5 De invulling van de teams, voorzover niet in de voorgaande leden besproken, geschiedt door twee door het bestuur aangewezen leden.

 

 

Hoofdstuk 3

Rapid competitie

Artikel 6

Het speeltempo is 20 minuten per persoon per partij.

Artikel 7

De rapidcompetitie bestaat uit drie of vier avonden. Vooraf vast te stellen door de wedstrijdleider. Per avond worden vier ronden gespeeld

Artikel 8

Per speelavond waarop voor de rapidcompetitie wordt gespeeld, worden op de volgende wijze punten toegekend:

5 punten: een gewonnen partij

4 punten: voor een speler die een ronde oneven is.

3 punten: een remise

2 punten: een speler is afwezig

1 punt: een verloren partij

Artikel 9

De indeling geschiedt  volgens Zwitsers op punten.

9.1  Spelers spelen maximaal 1 partij tegen elkaar

9.2  Alleen indien indeling anders onmogelijk is, kunnen spelers een tweede partij tegen elkaar spelen met verwisselde kleuren.

Artikel 10

De eindstand wordt opgemaakt overeenkomstig artikel 4.


Hoofdstuk 4

Snelschaakkampioenschap

 

Artikel 11

Het speeltempo is 5 minuten per persoon.

Artikel 12

Het snelschaakkampioenschap wordt op één avond gehouden.

Artikel 13

De wedstrijdleider bepaalt de opzet van het kampioenschap.

Artikel 14

Indien er sprake is van een gedeelde eerste plaats, volgen er twee beslissingswedstrijden. Indien daar geen winnaar uitkomt, volgt er een zogenaamde Armageddonpartij. Hierbij heeft de witspeler 5 minuten bedenktijd en zwart 4 minuten. Bij remise is de zwartspeler de winnaar. Er wordt vooraf geloot om de kleur.

Hoofdstuk 5

Overige

Artikel 15

In afwijking van het wedstrijdreglement van de KNSB wordt het aan hebben en/of afgaan van een mobiele telefoon niet bestraft met een reglementaire nul.

 

0-0-0

 

Tijden de ALV van 29 augustus werden ook de prijswinnaars van het afgelopen seizoen in het zonnetje gezet.

 

De winnaar van de snelschaakcompetitie is (voor de tiende keer!) John van Ginkel.             

 

Winnaar van de bekercompetitie is ook weer (voor de achtste keer) John van Ginkel!            

 

Winnaar van de  B-groep van de interne competie is Jan Delhaye.                                    

 

Winnaar van de interne competitie en daarmee clubkampioen                                         

is Marc Groenhuis. (voor de vijfde keer!)                                                                       

 

 



 KAMPIOENEN

 

 

Seizoen

Interne senioren
 overall

Interne senioren
 b competitie

2018/2019

 Marc Groenhuis (5e x)

Jan Delhaye

2017/2018

 Marc Groenhuis (4e x)

 Jo Engels

2016/2017

Marc Groenhuis (3e x)

Rob Leijser

2015/2016

Marc Groenhuis (2e x)

Henry Schrader

2014/2015

Sjoerd v Roosmalen (7e x)

Eric de Visser

2013/2014

Sjoerd v Roosmalen (6e x)

Rob Nieuwboer

2012/2013

Sjoerd v Roosmalen (5e x)

 

2011/2012

Sjoerd v Roosmalen (4e x)

 

2010/2011

John Remmerts (1e x)

 

2009/2010

Stefàn Brouwers (1e x)

 

2008/2009

Marc Groenhuis (1e x)

 

2007/2008

John v Ginkel (3e x)

 

2006/2007

Sjoerd v Roosmalen (3e x)

 

2005/2006

Sjoerd v Roosmalen (2e x)

 

2004/2005

Sjoerd v Roosmalen (1e x)

 

2003/2004

John v Ginkel (2e x)

 

2002/2003

John v Ginkel (1e x)

 

2001/2002

Eric de Visser (1e x)

 

2000/2001

Jan Delhaye (2e x)

 

1999/2000

Wiely Martens(3e x)

 

1998/1999

Wiely Martens(2e x)

 

1997/1998

Wiely Martens(1e x)

 

1996/1997

Nikola Mrda(1e x)

 

1995/1996

Renze Post(2e x)

 

1994/1995

Renze Post(1e x)

 

1993/1994

Jan Delhaye (1e x)

 

1992/1993

Jan Hartog (4e x)

 

1991/1992

Jan Hartog (3e x)

 

1990/1991

Wim Brand (4e x)

 

1989/1990

Jan Hartog (2e x)

 

1988/1989

Jan Hartog (1e x)

 

1987/1988

Wim Brand (3e x)

 

1986/1987

Wim Brand (2e x)

 

1985/1986

Wim Brand (1e x)

 

1984/1985

Wim Vereschildt (4e x)

 

1983/1984

Wim Vereschildt (3e x)

 

1982/1983

Wim Vereschildt (2e x)

 

 

 

 

Seizoen

Bekertoernooi
 senioren

Snelschaak
 senioren

Clubkampioen
 junioren

Elster Toren Rapid Toernooi

2018/2019

 John van Ginkel 8e x)

 John van Ginkel (10eX)

nvt

Hans Polman

2017/2018

 John van Ginkel (7e x)

 Marc Groenhuis (3e x)

 

Rob van Meurs

2016/2017

John Remmerts (4e x)

John v Ginkel (9e x)

Marco Wieland (2e x)

Martien v.d. Meijden  (3e x)

2015/2016

John Remmerts (3e x)

Marc Groenhuis (2e x)

Mike van Bergen

John van Ginkel

2014/2015

John Remmerts (2e x)

Marc Groenhuis (1e x)

Marco Wieland

Jermo Kooijmans

2013/2014

Sjoerd v Roosmalen (4e x)

John v Ginkel (8e x)

Jermo  Aluy

Mees van Osch

2012/2013

Sjoerd v Roosmalen (3e x)

John Remmerts (2e x)

Martijn Vlootman (3e x)

Ramon Jessurun

2011/2012

John v Ginkel (6e x)

John Remmerts (1e x)

Martijn Vlootman (2e x)

Willem Blankert

2010/2011

John Remmerts (1e x)

John v Ginkel (7e x)

Martijn Vlootman (1e x)

Martin Weijsenfeld

2009/2010

Eric de Visser (1e x)

John v Ginkel (6e x)

Niek Viersen (1e x)

Martijn London

2008/2009

John v Ginkel (5e x)

John v Ginkel (5e x)

Roel Lambers (1e x)

Martien v der Meijden (2e x)

2007/2008

John v Ginkel (4e x)

John v Ginkel (4e x)

Desley Mooij (1e x)

Martien v der Meijden (1e x)

2006/2007

Sjoerd v Roosmalen (2e x)

John v Ginkel (3e x)

Rowan Peusen (1e x)

Ruud Wille

2005/2006

Sjoerd v Roosmalen (1e x)

John v Ginkel (2e x)

Marijn Lugtmeijer (2e x)

 

2004/2005

John v Ginkel (3e x)

Sjoerd v Roosmalen (1e x)

Marijn Lugtmeijer (1e x)

 

2003/2004

John v Ginkel (2e x)

John v Ginkel (1e  x)

Alexander Wolters (1e x)

 

2002/2003

John v Ginkel (1e x)

Wiely Martens (5e  x)

Aart Konijnenberg (1e x)

 

2001/2002

Nikola Mrda (3e x)

Wiely Martens (4e  x)

Albert Konijnenberg (3e x)

 

2000/2001

Arno Reijnders (1e x)

-

Maxime v Wieringen (2e x)

 

1999/2000

Nikola Mrda (2e x)

Nikola Mrda (3e  x)

Albert Konijnenberg (2e x)

 

1998/1999

Nikola Mrda (1e x)

-

Albert Konijnenberg (1e x)

 

1997/1998

Hendrik Elsinga (2e x)

Nikola Mrda (2e x)

Rob Nieuwboer (1e x)

 

1996/1997

 

Nikola Mrda (1e x)

Maxime v Wieringen (1e x)

 

1995/1996

 

Pieter v/d Zwan (1e x)

Roel Prins (4e x)

 

1994/1995

Renze Post (1e x)

-

Roel Prins (3e x)

 

1993/1994

Jan Delhaye (1e x)

-

Roel Prins (2e x)

 

1992/1993

Wiely Martens (1e x)

-

Roel Prins (1e x)

 

1991/1992

Hendrik Elsinga (1e x)

Jan Hartog (1e x)

Maarten v/d Zwan (1e x)

 

1990/1991

Jan Hartog (2e x)

Wiely Martens (3e x)

Demie Albrecht (1e x)

 

1989/1990

Wim Brand (2e x)

Wiely Martens (2e x)

Hendrik Elsinga (1e x)

 

1988/1989

Jan Hartog (1e x)

Wiely Martens (1e x)

Paul Baayens (1e x)

 

1987/1988

-

-

Patrick v Deelen (2e x)

 

1986/1987

-

-

Patrick v Deelen (1e x)

 

1985/1986

Wim Brand (1e x)

-

Harald Maat (1e x)

 

1984/1985

Wim Tomassen (1e x)

-

Wiely Martens (2e x)

 

1983/1984

 

Wim Kemperman (1e x)

Wiedo Steeg (1e x)

 

1982/1983

 

Marcel Hurulean (1e x)

Bram de Vries (1e x)

 

 

 

De competities   


De interne competitie( i.c.) beslaat 31 clubavonden met maximaal
1 partij van 1 uur 30min.p.p.p.p. plus 10 sec. per zet, waarbij de winnaar van deze competitie de clubkampioen is.

Binnen deze competitie is er een sub kampioenschap ingevoerd. De hoogst eindigende speler, met een rating aan het begin van het seizoen onder de 1750, wint het B kampioenschap. De startratings zijn gelijk aan de eindratings van vorig seizoen. Onder grp staat de verdeling.

De stand wordt opgemaakt met een variant van het systeem 'BOON'
winst = 5 punten
oneven = 4 punten
extern = 4 punten
remise = 3 punten
afwezig = 2 punten
verlies = 1 punt.


Het bekertoernooi wordt gespeeld over 3 of 4 avonden, ieder van 4

rapid-partijen (20 min.p.p.p.p.), eveneens volgens “BOON”.


Het snelschaakkampioenschap, 5 min. p.p.p.p. is aan het einde
van het seizoen op één avond.

 

Wedstrijdindeling
De definitieve indeling wordt op een vastgesteld tijdstip op de speelavond gemaakt met de dan aanwezige spelers.
Afmelden is niet verplicht, maar spelers die denken niet op tijd te kunnen zijn, kunnen wel in de indeling worden
meegenomen als zij dit ruim van tevoren bij de wedstrijdleider bekend maken.

Subcategorieën

tekst voor categorie interne competitie